כיתות לילדים

שיטת הלימוד  בשיעורי סינית לילדים  מבוססת על המחקר שנעשה במיסגרת תואר שני בהוראת סינית ועבר מבחן אקדמי בטאיוואן.התירגול נעשה באמצעים שונים, כולל שירה, ציור, משחקים ופעילויות שונות המסבות הנאה ומעניקות ביטחון עצמי לתלמידים. תהליך הלימוד הנו הדרגתי ומקנה הרגשת נוחות ושייכות מהשיעור הראשון. הכיתות מחולקות לפי גילאים, על מנת להתאים את חומר הלימוד לגילאי התלמידים. הלימוד נעשה תוך כדי חזרה מתמדת על החומר הנלמד ובהשתתפות פעילה של התלמידים בפעילויות שנועדו לשפר את הקליטה וההבנה של השפה הסינית.

כיתות ילדים א’ עד ד’

בשלב ראשון הלימוד יעסוק בעיקר בדיבור, מכיוון שלימוד השפה הסינית שונה מכל מה שהתלמידים הכירו עד היום. השפה הסינית הינה שפה טונלית (הטון שבו מבוטאת המילה משפיע על המשמעות שלה ) וכוללת לימוד הטונים, ההגייה והדקדוק .משום כך, חשוב ביותר שתחילת לימוד השפה הסינית יהיה בעיקר בדיבור, על מנת שהתלמידים יוכלו לתרגל ובד בבד להנות מתהליך הלימוד,תוך כדי הפנמה של החומר ושיפור הדרגתי של יכולות הדיבור.כל זאת,מבלי להציף אותם במידע רב מידי. כך ירכוש התלמיד בטחון עצמי והתקדמות משמעותית בשימוש בשפה הסינית.

 

כיתות ילדים ה’ עד ח’

בכיתות לימוד אלה השיעורים יתמקדו בדיבור, תוך כדי תרגול השפה הסינית לתקשורת יום יומית ולמצבים מחיי היום יום של התלמידים. כל זאת, על מנת לקרב את השפה הסינית באופן קל ומהנה. הלימוד נעשה בשיטה אינטראקטיבית: “לימוד תוך כדי עשייה”, על מנת שיהיה קרוב למציאות השגרתית של התלמיד ככל הניתן. בשלב השני,לאחר רכישת ביטחון בדיבור ומיומנות בשימוש בשפה הסינית, ילמדו התלמידים כתיבה וקריאה של סימניות סיניות, כולל כתיבה ידנית והדפסה במחשב.